Tel.dom.:182001013

Tel.:+48605549715

Małe Ciche 82

Menu

Blog

Powtórka z tamtego roku? :)

Prognozy wskazują, że w najbliższych dniach spadnie prawie metr białego puchu. Dokładnie rok temu prognozy były niemal identyczne. Zobaczymy jak się sprawdzą przewidywania meteorologów.

Źródło: windy.com

Śniegu przybywa z dnia na dzień

Mróz w ostatnich dniach nie ustępuje. Kolejne centymetry białego puchu spadło z nieba, a śnieżne armatki wspomagają naturę :)

Pierwszy śnieg

Po halnym w końcu przyszedł czas na pierwszy śnieg :)

Black Hawk w Małem Cichem

Pod Giewont przyleciał policyjny śmigłowiec Black Hawk. Stacjonował w lotniczym ośrodku na Groniku w Kościelisku. Razem z innymi maszynami miał on brać udział w ćwiczeniach m. in. w Tatrach. Chodziło o przećwiczenie udzielania pomocy osobom w górskich warunkach, prowadzenia ewakuacji na dużą skalę. W ćwiczeniach miało brać udział wojsko, policja, straż pożarna i ratownicy TOPR.

Niestety, większość tych planów pokrzyżowała fatalna pogoda.

Ćwiczenie RENEGADE/SAREX-19 jest cyklicznym ćwiczeniem organizowanym przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych, kompleksowo sprawdzającym system Obrony Powietrznej (część RENEGADE) oraz system ratownictwa lotniczego i morskiego (część SAREX).

Na zdjęciu policyjny Black Hawk nad naszym domem :)

Dla wyobrażenia wielkości tego sprzętu trochę danych:

Średnica wirnika nośnego 16,36 m

Średnica śmigła ogonowego 3,35 m

Długość z pracującym wirnikiem 19,76 m

Maksymalna prędkość nieprzekraczalna 357 km/h

Maksymalna prędkość przelotowa 297 km/h

Naśnieżanie stoku rozpoczęte!

Dzisiejszy poranek przywitał nas warstwą białego puchu. Dodatkowo niska temperatura pozwoliła by Stacja Narciarska Małe Ciche rozpoczęła naśnieżanie stoku. Zima nadchodzi :)

×
×

Log in