Tel.dom.:182001013

Tel.:+48605549715

Małe Ciche 82

Menu

Blog

Pierwszy śnieg

Po halnym w końcu przyszedł czas na pierwszy śnieg :)

Black Hawk w Małem Cichem

Pod Giewont przyleciał policyjny śmigłowiec Black Hawk. Stacjonował w lotniczym ośrodku na Groniku w Kościelisku. Razem z innymi maszynami miał on brać udział w ćwiczeniach m. in. w Tatrach. Chodziło o przećwiczenie udzielania pomocy osobom w górskich warunkach, prowadzenia ewakuacji na dużą skalę. W ćwiczeniach miało brać udział wojsko, policja, straż pożarna i ratownicy TOPR.

Niestety, większość tych planów pokrzyżowała fatalna pogoda.

Ćwiczenie RENEGADE/SAREX-19 jest cyklicznym ćwiczeniem organizowanym przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych, kompleksowo sprawdzającym system Obrony Powietrznej (część RENEGADE) oraz system ratownictwa lotniczego i morskiego (część SAREX).

Na zdjęciu policyjny Black Hawk nad naszym domem :)

Dla wyobrażenia wielkości tego sprzętu trochę danych:

Średnica wirnika nośnego 16,36 m

Średnica śmigła ogonowego 3,35 m

Długość z pracującym wirnikiem 19,76 m

Maksymalna prędkość nieprzekraczalna 357 km/h

Maksymalna prędkość przelotowa 297 km/h

Ostatni tydzień ferii zimowych

Czas płynie szybko. To już ostatni tydzień ferii... Pogoda dopisuje i od kilku dni mamy bezchmurne niebo, a żar leje się z nieba :) Śniegu jednak nasypało wcześniej na zapas.

 

źródło: http://kamery.topr.pl/

źródło: http://kamery.topr.pl/

Pustki na stoku - szkolne zawody

W ostatnią środę na stoku narciarskim Panorama w Małem Cichem odbyły się szkolne zawody narciarskie. Dopisała piękna pogoda, a atmosfera sportowej rywalizacji jeszcze bardziej rozgrzewała. Po feriach zimowych wyciągi już nie są tak oblegane. Można szusować do woli i delektować się pięknymi widokami.

×
×

Log in